Učenci in učenke 7. b razreda so sodelovali v mednarodnem projektu FEMINA, v katerem so na temo položaja in pravic žensk poleg naše šole sodelovale še šole iz Mehike, Italije, Španije, Vietnama, Francije in Ugande. Projekt je koordinirala Alenka Gnezda, pod mentorstvom Bernarde Avsenik in Helene Angelski pa so učenci in učenke razmišljali o položaju žensk v preteklosti in sedanjosti ter likovno upodobili nekaj pomembnih žensk iz slovenske zgodovine. Izbrali so jih, ker so našli navdih v njihovih osebnostnih značilnostih ali pečatu, ki so ga pustile v tedanji družbi. Vsaka izmed portretiranih žensk drži v rokah simbol, ki predstavlja njeno osebnost ali njene kvalitete, ki so navdušile učence in učenke. Barve, ki so jih izbrali za simbole, poudarjajo njihova sporočila. V kompozicijo likovnega dela pa so vključili tudi zapisano lastnost upodobljene ženske, ki jih je pri njej najbolj pritegnila. Vabimo vas k ogledu razstave likovnih del naših in tujih učencev ter fotografij v prvem nadstropju šole.