V četrtek, 4. 4. 2019, bodo potekale literarne ekskurzije za 6., 7., 8. in 9. razred.

Pot ekskurzije:

Izpred šole se bomo odpravili na Muljavo, kjer si bomo ogledali Jurčičevo domačijo. Nato nas bo pot vodila v Šentjurij na ogled Pavčkovega doma, iz Šentjurija pa se bomo vrnili v Ljubljano.

Ura odhoda: 8.20

Predvidena ura prihoda: 12.55

Prehrana: Malico bodo učenci vzeli s seboj, kosilo bodo pojedli po vrnitvi z ekskurzije.

Vodja ekskurzije: Olga Omejc

Pot ekskurzije:

Izpred šole se bomo odpravili v Vrbo na ogled Prešernove rojstne hiše. Po ogledu se bomo podali v Kranj, kjer si bomo ogledali Prešernov spominski muzej, Prešernov gaj, na gradu Khislstein pa razstavo Prelepa Gorenjska.

Ura odhoda: 8.00

Predvidena ura prihoda: 14.00

Prehrana: Malico bodo učenci vzeli s seboj, kosilo bodo pojedli po vrnitvi z ekskurzije (v kuhinji jih bodo počakali).

Vodja ekskurzije: Vesna Žnidar Kadunc

Pot ekskurzije:

Izpred šole se bomo odpravili v Škofjo Loko, natančneje na Škofjeloški grad, v katerem je urejen Loški muzej. Ogledali si bomo Tavčarjevo zbirko, nato pa se podali po mestu na ogled starega mestnega jedra. Sledila bo pot na Visoko, na osrednje prizorišče Tavčarjevega romana Visoška kronika.

Ura odhoda: 8.15

Predvidena ura prihoda: 15.00

Prehrana: Malico bodo učenci vzeli s seboj, kosilo bomo odjavili.

Vodja ekskurzije: Nataša Bavec

Pot ekskurzije:

Izpred šole se bomo odpravili na Rašico. Tam si bomo ogledali razstavo o Primožu Trubarju in se v knjigoveški delavnici seznanili z načinom izdelovanja knjig nekoč. Po tem se bomo odpravili še v Velike Lašče.

Ura odhoda: 8.15

Predvidena ura prihoda: 13.00