Petek, 27.3.

Pozdravljeni učenci.

Za prvo šolsko uro sem vam pripravila prezentacijo ki jo najdete tukaj. Nato v zvezek nalepite in rešite križanko, ki je na tem učnem listu.

Za drugo šolsko uro sem izbrala praktično delo. Če si vešč/a kuhanja lahko pripraviš živilo, ki zaradi postopka priprave sodi med živila, ki vsebujejo maščobe. Gre za ocvrte jogurtove miške. Recept je preprost, najdeš ga na naslednji povezavi.  Če pa nimaš vseh sestavin in nisi vešč/a kuhanja, potem je tvoja zadolžitev naslednja: v tem tednu poskušaj razbremeniti malce starše, na primer: pomagaj pri pripravi zajtrka, kosila ali večerje, pripravi pogrinjek, pomij posodo, napolni ali izprazni pomivalni stoj, posesaj stanovanje, pospravi svojo sobo, … Idej je veliko. Lahko mi pošlješ kakšno fotografijo svojega dela, mogoče jedi, ki si jo skuhal/a. Pa ne pozabi na nekaj prostih trenutkov zase. Pazi nase in na svoje zdravje.