Spoštovani učitelji in drugi občani!

Na podlagi sprejetega odloka vlade o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih zavodih, s katerim od jutri do preklica zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni COVID-19 prepoveduje zbiranje ljudi v vseh izobraževalnih ustanovah, je do nadaljnjega ukinjeno kakršnokoli organizirano skupinsko varstvo otrok, saj je širjenje virusa COVID-19 najintenzivneje prav preko najmlajših, neposredno ogroženo pa je tudi vse zaposleno osebje.

Zato se bo na nivoju MOL organiziralo nujno varstvo otrok za poklice, ki so nujni za delovanje skupnosti:
– nepogrešljivim zdravnikom in medicinskim sestram
– nepogrešljivim delavcem v energetiki in komunikacijskih podjetjih
– nepogrešljivim delavcem komunalnih in servisnih službah – operativcem v Slovenski policiji in Slovenski vojski.

Varstvo teh otrok bodo prostovoljci izvajali na domu prosilca ali prostovoljca.

Skladno z odlokom vas prosim, da se javite v našo interno bazo prostovoljcev:

• Če ste pripravljeni prevzeti v individualno nujno varstvo otroka ter soglašate, da se vaše ime z naslovom in kontaktnim telefonom vnese v bazo MOL OPVI za kontakt dodelitve otroka.
  • Ni nujno, da ste strokovni delavec.
  • Zaradi posebnosti virusa je priporočilo, da ste mlajši od 50 let, zdravi, nimate kroničnih bolezni in niste starši otrok do 13 let; tudi nosečnice ne pridejo v poštev.
  • Kot prostovoljec boste otroka varovali na svojem ali otrokovem domu, skladno z dogovorom med starši in prostovoljcem.
  • Ob prijavi navedite: vaš naslov, kontaktno telefonsko številko in e.naslov in ali boste izvajali varstvo na sovjem domu ali na domu prosilca varstva.

Če lahko računamo na vas, mi to prosim čim prej oz. takoj sporočite na e-naslov: peter.klun@guest.arnes.si ali na telefon: 040 223 890.

Peter Klun, ravnatelj